Pro rodiče

Workshop/webinář/online kurzy pro rodiče

Rodiče, peníze a děti – diskuse trvající věky…

 • Jak rozvíjet finanční zodpovědnost svých dětí aneb proč vzor našich rodičů již nestačí? 
 • Jak podpořit vývoj dětí a vést je k návykům, které jim pomohou k vyšším finančním schopnostem a dovednostem? 
 • Jak zajistit své děti a při tom se vyhnout rizikům spojených se smlouvami na nezletilé? 
 • Nechcete nechat finanční vzdělávání jen na učitelích? 
 • Hledáte tipy, jak pracovat a posouvat své děti v otázce peněz? 

       Pak právě tento kurz je pro Vás!

Cíl vzdělávání

Doba se mění a naše děti také! Proto je cílem kurzů pomoci se adaptovat a ukázat Vám metody, jak vést své děti k finanční zodpovědnosti. Objasním vám, proč a v čem je vhodné posouvat finanční myšlení našich dětí. Popovídáme si o současném běžném přístupu finanční výchovy a jak to vidí naše děti. Nabídnu Vám, krůček po krůčku, jak posouvat své děti a učit je plavat ve vodách finančního světa.

workshop; seminář; školení; kurz;

O čem si popovídáme

 • Proč je pro rodiče těžké být vzorem v oblasti zdravých finančních návyků?
 • 3 základní pilíře finanční gramotnosti aneb školní projekty finančního vzdělávání.
 • O znalostech práce s rodinným rozpočtem našich dětí aneb dejte jim malý testík.
 • O metodách finančního vzdělávání našich dětí aneb co nás rodiče nenaučili.
 • Jak finančně rozvíjet své děti?
 • Jak tvořit zdravé finanční návyky.
 • Kapesné jako prostředek učení se finanční gramotnosti dle věku.
 •      stupeň základní školy,
 •      stupeň základní školy,
 •      středoškoláci/vysokoškolák,
 •      pracující.
 • Mají děti dostávat peníze za známky ve škole?
 • Je možné kapesné dávat jednou za týden/14 dní/měsíc?
 • Jak velké kapesné a co do něj zahrnout?
 • Jak dále vzdělávat hrou, projekty a četbou?

Časový rozah

1,5-3 hodiny dle požadavku zákazníka. 

Pozn.: Workshop/webinář/online kurz může být rozšířen o téma „Jak chytře a efektivně tvořit kapitál pro děti.“ Časový rozsah je 3-4 hodiny.

Metodika

Interaktivní výklad plný otázek, praktická cvičení, modelové příklady a diskuze.

Celý workshop/webinář i výklad pojmů je přizpůsoben účastníkům, jejich potřebám a otázkám.

Lektor využívá schopnost vlastních úvah i zkušeností účastníků a jejich závěrů na probírané téma, například – jak rodiče využívají kapesné.

Lektor kurzu vychází z více jak 25leté zkušenosti v oblasti financí, více jak 15leté zkušenosti ve vzdělávání.

Kalkulace ceny workshopu/webináře pro školy/firmy

Cena kurzu pro školy/firmy je kalkulována individuálně. 

Neváhejte kontaktovat lektora pro přípravu ucelené nabídky na konkrétní cíle a potřeby přednášky.

Dostupné online kurzy/webináře na téma děti a peníze

Něco se (ne)povedlo?

Chcete sdílet svou zkušenost s finančním vzdělvání svých dětí?

Oslovilo vás téma  kurzu, neváhejte se přihlásit!

Našli jste chybku či nepřesnou informaci?

NEVÁHEJTE MI NAPSAT!

"Veronika je přesně tím člověkem, ke kterému si získám důvěru rychle a bez ostychu mluvit o slabinách, které v dané problematice u sebe vnímám. Naslouchá, umí přinést myšlenku na řešení a podporuje."

Lenka G.

"Zaujalo mě téma o poplatcích hlavně u investic. Navíc vše bylo vysvětlováno pro obyčejné lidi. Seminář byl  užitečný v mnoha směrech."

Jarka B.

"Mi ten šmejd nabídl fond s předplaceným poplatkem. Ještě že ten návrh viděla paní Kalátová. Moc děkuji za analýzu smluv."

Alena B.

workshop; seminář; školení; kurz;

Michaela Vydrová

„Poděkování za profesionální přístup a velmi působivé přednášky v roce 2018 na téma „Finanční gramotnost“, které velmi zaujaly všechny naše pěstounské rodiny. Zároveň děkujeme za následné odborné rady, které vznikly z dotazů jednotlivců.

Těšíme se na přínosnou spolupráci i v nadcházejících letech.“

"Nejvíc se mi líbila část, jak naučit děti hospodařit, jak je učit zodpovědnosti."

Marie P.

"Veronika Kalátová mě opravdu okouzlila. Líbila se mi nestrojenost, bezprostřednost, styl komunikace, volba výrazových prostředků, bylo to zábavné, milé, doplněné o „historky ze života“ a délka byla naprosto úměrná. Nadšení veliké. Veronika je skvělá lektorka, kéž by moje děti zažily ve škole praktické workshopy s ní.

Velmi se mi to líbilo, přineslo mi to mnoho nových postřehů k tématu. A hlavně mi informace od Veroniky dávaly smysl, dokázala vše zařadit do kontextu. Maximálně se vynasnažím informace a doporučení aplikovat u nás doma."

Eva Kličková

"Ráda bych poděkovala paní lektorce za včerejší přednášku. Byla poutavá, paní Kalátová dokáže plynule hovořit, aniž bohapustě čte prezentaci. Využívá názorné ukázky z praxe. Věnuje se zajímavému a často opomíjenému tématu. Po přednášce je ochotna zodpovědět všechny dotazy nad rámec času přednášky. Organizace perfektně připravena. Paní Kalátová prezentuje tipy na úkoly pro děti a zároveň se seberozvíjí a připravuje další a další materiály, což je sympatické. Poskytuje informace o zdrojích k sebevzdělávání. ZA MĚ PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ. JEDNA Z VELMI KVALITNÍCH PŘEDNÁŠEK, KTERÉ ČLOVĚKU DÁ NĚCO DO ŽIVOTA."
"Kurz byl hodnotný s velkou škálou rad a produktů pro děti. Nejen o číslech, ale i o fintách rádoby poradců a nebezpečích, kterých se běžný člověk nemá šanci vyvarovat, protože je neví. Pro mne tedy velmi hodnotný kurz, který mohu vřele doporučit."

Tomáš Roud

"Paní Kalátová byla na kurz velmi dobře připravená, padlo mnoho zajímavých tipů, postřehů, myšlenek k zamyšlení. Mohu jen doporučit."

Věra B.

V projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Prahu 16 se snažíme propojovat aktéry vzdělávání. Téma finanční gramotnosti, a to jak z pohledu rodiče – výchovy, ale také zatím stále nedostatečného rozsahu tohoto předmětu v osnovách základních škol, rezonuje mezi rodiči i pedagogy dlouhodobě. Veroniku Kalátovou a její program Finanční zralost jsem za MAP oslovila, abychom společně uspořádali sérii on-line workshopů pro rodiče a vyplatilo se!

U Veroniku oceňuji velkou profesionalitu – kvalitně zpracovaný obsah seminářů, přehlednost webových stránek, profesionálně zpracovaná nabídka – anotace, technické zajištění on-line akce, a především otevřená a spolupracující komunikace. Protože je Veronika poutavá lektorka, plánujeme na jaře 2022 semináře „na živo“ pro žáky 2. stupně ZŠ. Reference našich rodičů mluví za vše: „Dokonce se ke mně přidal i manžel, což původně nebylo v plánu. Myslela jsem, že bude poslouchat jen chvilku, ale vydržel až do konce viděl skoro celou přednášku. Když jsem mu pak říkala, že mne to překvapilo, tak mi oznámil: „No jasně, vždyť to bylo děsně zajímavý.

Iva Houserová

www.praha16.eu/MAP-II

"Kurz byl plný informací, které byly formulovány srozumitelně. Dozvěděla jsem se hodně věcí, které jsem i já sama nevěděla, nebo jim nerozuměla. Kurz me přiměl , k přemýšlení. Jsem ráda,že i naše škola je v programu Abeceda peněz. Ale základem jsme my rodiče, proto jsem ráda za kurz. Moc děkuji."

Eva Černá

"Kurz byl nabitý informacemi, nikde žádné prostoje. Téma bylo pojednané komplexně a prakticky. Přestože mám některé děti už velké, dozvěděla jsem se i hodně nových a smysluplných postupů při vedení dětí k finanční gramotnosti, takže aspoň tomu nejmladšímu trochu upravím systém úspěšného a pomohu upevnit důležité návyky ohledně nakládání s penězi. Děkuji!"

Martina V.

"Kurz jsem již doporučila svým dvěma kolegyním. Mám teď mnohem více jasno v tom, jak pracovat s finanční gramotností svých dětí a v nastavení výše kapesného. Také jsem si uvědomila, že co je pro mě naprosto zřejmé, nemusí být jasné mým dětem a že je neustále co vysvětlovat. :-)"

Andrea K.

"V kurzu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých tipů, co s dětmi konkrétně doma dělat. Velice důležitý pro mě byl celkový pohled na uchopení finanční gramotnosti dětí, vyjasnilo se mi, co mám vlastně dělat a kam směřovat při učení dětí jak zacházet s penězi i jak k nim přistupovat."

Marcela Jahodová

"Přínosný kurz pro každého rodiče, který tápe ve způsobu, jak vést své dítě k finanční zodpovědnosti. Velmi oceňuji užitečné rady a tipy na metody a pomůcky, jak dítě do problematiky uvést a postupně s ním pracovat."

Martina P.

"Byl moc pěkný, věcný, žádná zbytečná omáčka, vzala jsem si z něho mnoho přínosného. Bezvadné bylo doporučení další literatury, hlavně pro děti. Díky!"

B.

"Kdybych měla možnost si poslechnout workshop Finanční zralosti před dvaceti lety, mohla jsem se vyvarovat mnoha chybám."

Jiřina P.

"Finanční gramotnost bývá nezáživné téma, ale prezentace slovní i obrazem byla poutavá. Hodně typů jak naučit děti hodpodařit a jak si mají získat vztah k penězům."

Hana Ch.

"Kurz byl zajímavý, poučný a určitě jsem zde nalezla pár tipů, které vyzkouším. Např. zasílání peněz na potřeby dítěte na jeho účet s nutností si tyto potřeby uhradit sám."

Dana

Nákupní košík
Přejít nahoru