Pro rodiče

Workshop/webinář pro rodiče

Rodiče, peníze a děti – diskuse trvající věky…

 • Jak rozvíjet finanční zodpovědnost svých dětí aneb proč vzor našich rodičů již nestačí? 
 • Jak podpořit vývoj dětí a vést je k návykům, které jim pomohou k vyšším finančním schopnostem a dovednostem? 
 • Jak zajistit své děti a při tom se vyhnout rizikům spojených se smlouvami na nezletilé? 
 • Nechcete nechat finanční vzdělávání jen na učitelích? 
 • Hledáte tipy, jak pracovat a posouvat své děti v otázce peněz? 

       Pak právě tento kurz je pro Vás!

Cíl workshopu/webináře

Doba se mění a naše děti také! Proto je cílem kurzu pomoci se adaptovat a ukázat Vám metody, jak vést své děti k finanční zodpovědnosti. Objasním vám, proč a v čem je vhodné posouvat finanční myšlení našich dětí. Popovídáme si o současném běžném přístupu finanční výchovy a jak to vidí naše děti. Nabídnu Vám, krůček po krůčku, jak posouvat své děti a učit je plavat ve vodách finančního světa.

O čem si popovídáme

 • Proč je pro rodiče těžké být vzorem v oblasti zdravých finančních návyků?
 • 3 základní pilíře finanční gramotnosti aneb školní projekty finančního vzdělávání.
 • O znalostech práce s rodinným rozpočtem našich dětí aneb dejte jim malý testík.
 • O metodách finančního vzdělávání našich dětí aneb co nás rodiče nenaučili.
 • Jak finančně rozvíjet své děti?
 • Jak tvořit zdravé finanční návyky.
 • Kapesné jako prostředek učení se finanční gramotnosti dle věku.
 •      stupeň základní školy,
 •      stupeň základní školy,
 •      středoškoláci/vysokoškolák,
 •      pracující.
 • Mají děti dostávat peníze za známky ve škole?
 • Je možné kapesné dávat jednou za týden/14 dní/měsíc?
 • Jak velké kapesné a co do něj zahrnout?
 • Jak dále vzdělávat hrou, projekty a četbou?

Časový rozah

1-2 hodiny dle požadavku zákazníka. 

Pozn.: Workshop/webinář může být rozšířen o téma „Jak chytře a efektivně tvořit kapitál pro děti.“ Časový rozsah je 3-4 hodiny.

Metodika

Interaktivní výklad plný otázek, praktická cvičení, modelové příklady a diskuze.

Celý workshop/webinář i výklad pojmů je přizpůsoben účastníkům, jejich potřebám a otázkám.

Lektor využívá schopnost vlastních úvah i zkušeností účastníků a jejich závěrů na probírané téma, jako například jak rodiče využívají kapesné.

Lektor kurzu vychází z více jak 25leté zkušenosti v oblasti financí, více jak 15leté zkušenosti ve vzdělávání.

Kalkulace ceny workshopu/webináře pro školy/firmy

Cena kurzu pro školy/firmy je kalkulována individuálně. 

Neváhejte kontaktovat lektora pro přípravu ucelené nabídky na konkrétní cíle a potřeby přednášky.

Dostupné online kurzy/webináře na téma děti a peníze

Něco se (ne)povedlo?

Chcete sdílet svou zkušenost s finančním vzdělvání svých dětí?

Oslovilo vás téma  kurzu, neváhejte se přihlásit!

Našli jste chybku či nepřesnou informaci?

NEVÁHEJTE MI NAPSAT!

"Veronika je přesně tím člověkem, ke kterému si získám důvěru rychle a bez ostychu mluvit o slabinách, které v dané problematice u sebe vnímám. Naslouchá, umí přinést myšlenku na řešení a podporuje."

Lenka G.

"Zaujalo mě téma o poplatcích hlavně u investic. Navíc vše bylo vysvětlováno pro obyčejné lidi. Seminář byl  užitečný v mnoha směrech."

Jarka B.

"Mi ten šmejd nabídl fond s předplaceným poplatkem. Ještě že ten návrh viděla paní Kalátová. Moc děkuji za analýzu smluv."

Alena B.

Michaela Vydrová

„Poděkování za profesionální přístup a velmi působivé přednášky v roce 2018 na téma „Finanční gramotnost“, které velmi zaujaly všechny naše pěstounské rodiny. Zároveň děkujeme za následné odborné rady, které vznikly z dotazů jednotlivců.

Těšíme se na přínosnou spolupráci i v nadcházejících letech.“

"Nejvíc se mi líbila část, jak naučit děti hospodařit, jak je učit zodpovědnosti."

Marie P.

"Veronika Kalátová mě opravdu okouzlila. Líbila se mi nestrojenost, bezprostřednost, styl komunikace, volba výrazových prostředků, bylo to zábavné, milé, doplněné o „historky ze života“ a délka byla naprosto úměrná. Nadšení veliké. Veronika je skvělá lektorka, kéž by moje děti zažily ve škole praktické workshopy s ní.

Velmi se mi to líbilo, přineslo mi to mnoho nových postřehů k tématu. A hlavně mi informace od Veroniky dávaly smysl, dokázala vše zařadit do kontextu. Maximálně se vynasnažím informace a doporučení aplikovat u nás doma."

Eva Kličková

"Paní Kalátová byla na kurz velmi dobře připravená, padlo mnoho zajímavých tipů, postřehů, myšlenek k zamyšlení. Mohu jen doporučit."

Věra B.

"Kurz byl hodnotný s velkou škálou rad a produktů pro děti. Nejen o číslech, ale i o fintách rádoby poradců a nebezpečích, kterých se běžný člověk nemá šanci vyvarovat, protože je neví. Pro mne tedy velmi hodnotný kurz, který mohu vřele doporučit."

Tomáš Roud

"Kurz jsem již doporučila svým dvěma kolegyním. Mám teď mnohem více jasno v tom, jak pracovat s finanční gramotností svých dětí a v nastavení výše kapesného. Také jsem si uvědomila, že co je pro mě naprosto zřejmé, nemusí být jasné mým dětem a že je neustále co vysvětlovat. :-)"

Andrea K.

"Kurz byl nabitý informacemi, nikde žádné prostoje. Téma bylo pojednané komplexně a prakticky. Přestože mám některé děti už velké, dozvěděla jsem se i hodně nových a smysluplných postupů při vedení dětí k finanční gramotnosti, takže aspoň tomu nejmladšímu trochu upravím systém úspěšného a pomohu upevnit důležité návyky ohledně nakládání s penězi. Děkuji!"

Martina V.

"Přínosný kurz pro každého rodiče, který tápe ve způsobu, jak vést své dítě k finanční zodpovědnosti. Velmi oceňuji užitečné rady a tipy na metody a pomůcky, jak dítě do problematiky uvést a postupně s ním pracovat."

Martina P.

"Byl moc pěkný, věcný, žádná zbytečná omáčka, vzala jsem si z něho mnoho přínosného. Bezvadné bylo doporučení další literatury, hlavně pro děti. Díky!"

B.

"Kdybych měla možnost si poslechnout workshop Finanční zralosti před dvaceti lety, mohla jsem se vyvarovat mnoha chybám."

Jiřina P.

"V kurzu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých tipů, co s dětmi konkrétně doma dělat. Velice důležitý pro mě byl celkový pohled na uchopení finanční gramotnosti dětí, vyjasnilo se mi, co mám vlastně dělat a kam směřovat při učení dětí jak zacházet s penězi i jak k nim přistupovat."

Marcela Jahodová

"Finanční gramotnost bývá nezáživné téma, ale prezentace slovní i obrazem byla poutavá. Hodně typů jak naučit děti hodpodařit a jak si mají získat vztah k penězům."

Hana Ch.

Shopping Cart