Reference

"Veronika dokázala připravit něco, co vystihuje asi nejlépe spojení „informačně výživné“. Její workshop byl nejen zábavný, ale také mne v mnohém překvapil. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o finančním světě a dostala tipy, na co si dát pozor. Zaujala mě část přednášky o optimálním stavebním spoření, a chytrém využívání výhod kreditních karet. Neméně zajímavá byla i část o hierarchii důležitosti pojistného krytí, nad kterými by se mohl znovu zamyslet každý z nás. „Děkuji Veroniko za skvělý seminář a zajímavá doporučení. Získala jsem po letech nový úhel pohledu na to, jak se při změně podmínek a prostředí zajistit a co s penězi."
Eva Bradáčová
Trenérka prodejních dovedností
"Účast na webináři "Rodina a kouzlo finančního světa" jsem nejdřív zvažoval. Nakonec jsem si udělal čas a musím připustit, že prezentace předčila má očekávání. Dobře promyšlený sled informací, příklady a podněty mě navedly se zamyslet nad svou vlastní situací. Nakonec jsem využil analýzy a konzultace k úvěru. Doporučuji se s Veronikou poradit před podpisem jakékoliv smlouvy."
Tomáš Pelikán
Majitel dejsivino.cz
"Před několika lety jsem pátrala po někom, kdo by mi pomohl udělat pořádek v rodinných financích. Zároveň jsem měla obavy, že mi dotyčný poradce bude jen vnucovat produkty, které pomohou více jemu než mně. Veroniky přehled obsahuje kompletní návod pro ty, kteří se rozhodnou aktivně zlepšit své investice. Mimo jiné dostanete i tipy pro jednání s finančním odborníkem a dokážete pak lépe odhadnout jeho úmysly. Nečekejte a buďte připraveni na aktivní jednání, ověřování informací a učení se novým návykům, které se vyplatí vám i vaší peněžence."
Iva Jančíková
Autorka knihy Pohádky skřítka Penízka

ČT1 Sama doma – 25. 3. 2024

Rozhovor s Petrou Eliáš Volákovou
Téma: Jak sestavit domácí rozpočet

Prima CNN Nový den – 21. 2. 2024

Rozhovor se Sabinou Dračkovou a Jiřím Šléglem
Téma: Penzijko nebo DIP

Snídaně s Novou – 1. 9. 2023

Rozhovor vedl Johan Mádr a Ondřej Havel
Téma: Jak na kapesné

Český rozhlas Dvojka – Káva o čtvrté – 17. 1. 2023

Rozhovor s Terezou Stýblovou
Téma: Jak efektivně hospodařit
coffee, pen, notebook-2306471.jpg

Podcast Ve vatě – 14. 4. 2022

Rozhovor s Markétou Bidrmanovou
Téma: Jaké triky na nás zkoušejí bankéři a jak odolat

ČT2 Dobré ráno – 1. 6. 2021

Rozhovor se Soňou Baranovou a Ondřejem Blahem
Téma: Děti a finanční zralost
"Děkuji paní Kalátové, že se nás navštívila na Inspirativní kavárně ve Stříbře, kterou pořádáme v rámci projektu MAP pro rozvoj výchovy a vzdělávání. Kavárna je otevřena široké veřejnosti a navštěvují ji především rodiče a učitelé. Paní Kalátová velmi odborně, a však zábavnou formou, učila hosty jak vést sebe i děti k finanční zodpovědnosti, a jak rozvíjet jejich schopnosti. Mohli jsme se seznámit s čerstvě vytištěnými novými sbírkami Finanční zralosti v praxi I. a II, které si mnoho učitelů hned oblíbilo. Děkujeme za inspiraci a přejeme mnoho úspěchů ve vzdělávání dětí i dospělých!"
Dominika Hilpertová
MAS Český Západ, z.s.
"Ráda bych poděkovala za přednášku na téma Finanční gramotnost v naší škole. Paní Veronika Kalátová podala studentům zmíněnou problematiku velmi poutavým způsobem. Podporovala studenty v aktivním přístupu. Studenti měli možnost reagovat, ptát se, na příkladech sami dojít k některým skutečnostem/závěrům.

Paní Kalátová je bezpochyby člověk na svém místě. Studenty si získala svou profesionalitou, zkušenostmi, ale také velmi příjemným vystupováním a pozitivním přístupem. Celkově hodnotím přednášku jako velmi přínosnou.:-)"
Romana Kuboňová
SPŠST Panská
„V projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Prahu 16 se snažíme propojovat aktéry vzdělávání. Téma finanční gramotnosti, a to jak z pohledu rodiče – výchovy, ale také zatím stále nedostatečného rozsahu tohoto předmětu v osnovách základních škol, rezonuje mezi rodiči i pedagogy dlouhodobě. Veroniku Kalátovou a její program Finanční zralost jsem za MAP oslovila, abychom společně uspořádali sérii on-line workshopů pro rodiče a vyplatilo se!

U Veroniku oceňuji velkou profesionalitu – kvalitně zpracovaný obsah seminářů, přehlednost webových stránek, profesionálně zpracovaná nabídka – anotace, technické zajištění on-line akce, a především otevřená a spolupracující komunikace. Protože je Veronika poutavá lektorka, plánujeme na jaře 2022 semináře „na živo“ pro žáky 2. stupně ZŠ. Reference našich rodičů mluví za vše: „Dokonce se ke mně přidal i manžel, což původně nebylo v plánu. Myslela jsem, že bude poslouchat jen chvilku, ale vydržel až do konce viděl skoro celou přednášku. Když jsem mu pak říkala, že mne to překvapilo, tak mi oznámil: „No jasně, vždyť to bylo děsně zajímavý.“ 🙂„
Iva Houserová
www.praha16.eu/MAP-II
"Kurz byl plný informací, které byly formulovány srozumitelně. Dozvěděla jsem se hodně věcí, které jsem i já sama nevěděla, nebo jim nerozuměla. Kurz me přiměl , k přemýšlení. Jsem ráda,že i naše škola je v programu Abeceda peněz. Ale základem jsme my rodiče, proto jsem ráda za kurz. Moc děkuji."
Eva Černá
"Kurz byl nabitý informacemi, nikde žádné prostoje. Téma bylo pojednané komplexně a prakticky. Přestože mám některé děti už velké, dozvěděla jsem se i hodně nových a smysluplných postupů při vedení dětí k finanční gramotnosti, takže aspoň tomu nejmladšímu trochu upravím systém úspěšného a pomohu upevnit důležité návyky ohledně nakládání s penězi. Děkuji!"
Martina V.
"V kurzu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých tipů, co s dětmi konkrétně doma dělat. Velice důležitý pro mě byl celkový pohled na uchopení finanční gramotnosti dětí, vyjasnilo se mi, co mám vlastně dělat a kam směřovat při učení dětí jak zacházet s penězi i jak k nim přistupovat."
Marcela Jahodová
"Spolupráci s Veronikou mohu vřele doporučit každému, kdo se chce v dnešní době lépe orientovat ve světě financí. V první fázi mi velmi pomohly informace obsažené v její knize Finanční zralost a následně osobní konzultace týkající se investování, včetně konkrétních doporučení na důvěryhodné a vyzkoušené správce investičního portfolia. Pro mě, jako pro člověka do té doby bez jakýchkoliv znalostí a přehledu, neocenitelná pomoc. A třešnička na dortu - velmi milé jednání, rychlé, pochopitelné a hlavně přinášející klid a důvěru do rozbouřené mysli! Děkuji!"
Gabriela Fremrová
„Poděkování za profesionální přístup a velmi působivé přednášky v roce 2018 na téma „Finanční gramotnost“, které velmi zaujaly všechny naše pěstounské rodiny. Zároveň děkujeme za následné odborné rady, které vznikly z dotazů jednotlivců.

Těšíme se na přínosnou spolupráci i v nadcházejících letech.“
Michaela Vydrová
www.usmev-ricany.cz
"Mi ten šmejd nabídl fond s předplaceným poplatkem. Ještě že ten návrh viděla paní Kalátová. Moc děkuji za analýzu smluv."
Alena B.
"Veronika Kalátová mě opravdu okouzlila. Líbila se mi nestrojenost, bezprostřednost, styl komunikace, volba výrazových prostředků, bylo to zábavné, milé, doplněné o „historky ze života“ a délka byla naprosto úměrná. Nadšení veliké. Veronika je skvělá lektorka, kéž by moje děti zažily ve škole praktické workshopy s ní.

Velmi se mi to líbilo, přineslo mi to mnoho nových postřehů k tématu. A hlavně mi informace od Veroniky dávaly smysl, dokázala vše zařadit do kontextu. Maximálně se vynasnažím informace a doporučení aplikovat u nás doma."
Eva Kličková
"Děkujeme paní lektorce Veronice Kalátové za vstřícnost, ochotu, profesionalitu a lehkost, s jakou nás vtáhla do světa financí. Poděkování patří také za poskytnutí podpůrných materiálů do výuky finanční gramotnosti. Těšíme se na další spolupráci!"
studenti a pedagogové
Masarykovy střední školy Letovice

"Veroniku jsem poznal díky její knížce Finanční zralost. Teď jsme spolu natočili webinář o tom, jak vést děti k finanční odpovědnosti. Děkuji, Veroniko, za výbornou spolupráci, ispirovala jste nejen mne, ale i naše účastníky - rodiče dětí malých i větších. Těším se na další spolupráci."
Karel Kořený
"Finanční gramotnost bývá nezáživné téma, ale prezentace slovní i obrazem byla poutavá. Hodně typů jak naučit děti hodpodařit a jak si mají získat vztah k penězům."
Hana Ch.
"Přínos kurzu spatřuji nejen v jeho tématu, které je více než aktuální, ale také v příjemné a erudované lektorce, která prokládá kurz příklady nejen z reálného, ale i školního prostředí. Líbí se mi, že nejde o nudný, ryze odborný výklad. Jako bonus si z kurzu odnáším spoustu "vychytávek", upozornění na "chytáky" a v neposlední řadě odkazy na zajímavé materiály či další zdroje informací."
H. Kožnárová
"Zaujalo mě téma o poplatcích hlavně u investic. Navíc vše bylo vysvětlováno pro obyčejné lidi. Seminář byl užitečný v mnoha směrech."
Jarka B.
"Velmi děkuji paní přednášející za jeden z nejzajímavějších webinářů, jaký jsem absolvovala. Na základě jejích postřehů a materiálů jsem se rozhodla přepracovat svou výuku finanční gramotnosti, a hlavně rozšířit témata, kterými jsme se vždy zabývali. Navrhnu i projektový den napříč předměty pro 9.třídu. Pokud už by si něco měli naši žáci odnést do života, tak je to manipulace s penězi a finančními produkty. Děkuji!"
Eliášová
"Velký přínos vidím v příbězích z praxe. Pomohlo mi to v tom, jak žákům dané téma předložit, udělat ho zajímavější. Oceňuji i přiložené pracovní listy. Upřímně mi kurz otevřel oči nejen po stránce profesní (pomoc, jak učit finanční gramotnost na základní škole), ale i po stránce osobní (mnoho výborných rad do života)."
ZŠ Frymburk
"Veronika je přesně tím člověkem, ke kterému si získám důvěru rychle a bez ostychu mluvit o slabinách, které v dané problematice u sebe vnímám. Naslouchá, umí přinést myšlenku na řešení a podporuje."
Lena G.
"Přínosný kurz pro každého rodiče, který tápe ve způsobu, jak vést své dítě k finanční zodpovědnosti. Velmi oceňuji užitečné rady a tipy na metody a pomůcky, jak dítě do problematiky uvést a postupně s ním pracovat."
Martina P.
"Kurz jsem již doporučila svým dvěma kolegyním. Mám teď mnohem více jasno v tom, jak pracovat s finanční gramotností svých dětí a v nastavení výše kapesného. Také jsem si uvědomila, že co je pro mě naprosto zřejmé, nemusí být jasné mým dětem a že je neustále co vysvětlovat. :-)"
Andrea K.
"Kurz byl hodnotný s velkou škálou rad a produktů pro děti. Nejen o číslech, ale i o fintách rádoby poradců a nebezpečích, kterých se běžný člověk nemá šanci vyvarovat, protože je neví. Pro mne tedy velmi hodnotný kurz, který mohu vřele doporučit."
Tomáš Roud
"Skvělá kniha pro finanční poradce a veřejnost, která má chuť se prakticky a čtivou formou dozvědět, jaké strategické kroky plánovat na finančním trhu pro ekonomické zdraví jedince a rodiny. Chválím také velmi kvalitní obsah a lidský přístup autorky."
Martin Holub
"Na webové stránky paní Kalátové jsem narazila zcela náhodně, když jsem zoufale hledala lektora, který by dokázal přednáškou na téma Hospodaření a finance zaujmout žáky 2. stupně základní školy. Paní Veronika byla skvělá. Její workshopy byly doslova nabité informacemi, které dětem uměla podat velmi poutavě a zábavnou formou. Děti průběžně zapojovala do skupinové práce, kdy řešily formou praktických cvičení konkrétní situace jak hospodařit s penězi.
Rádi jsme si zakoupili i tištěné publikace paní Kalátové, které jsou plné inspirace a pracovních listů. Děkujeme za sérii osmi workshopů a těšíme se na spolupráci v příštím školním roce."
Marcela Balcarová
Základní škola, Hradec Králové
Štefánikova 566

Hodnocení studentů Střední lesnické školy v Písku

  • Myslel jsem, že se budu 4 hodiny trápit a poslouchat řeči o financích, ale ve výsledku mě to bavilo, bylo to zajímavé a poučné,
  • shodli jsme se na tom, že jsme si odnesli plno zajímavých informací,
  • překvapilo nás, kolik položek je v rodinném rozpočtu, o čem jsme neměli tušení,
  • dozvěděli jsme se, že i v 16 letech můžeme investovat a kde a jak šetřit finance,
  • lektorka nás oslovila, vůbec jsme se nenudili, dokázala se s námi naladit na stejnou vlnu,
  • získali jsme tipy na podcasty a hry, kde  můžeme rozšiřovat své znalosti o financích nenásilnou formou,
  • získali jsme desatero „Sebeobrany při manipulaci poradci a bankéři“. 
"Ráda bych poděkovala paní lektorce za včerejší přednášku. Byla poutavá, paní Kalátová dokáže plynule hovořit, aniž bohapustě čte prezentaci. Využívá názorné ukázky z praxe. Věnuje se zajímavému a často opomíjenému tématu. Po přednášce je ochotna zodpovědět všechny dotazy nad rámec času přednášky. Organizace perfektně připravena. Paní Kalátová prezentuje tipy na úkoly pro děti a zároveň se seberozvíjí a připravuje další a další materiály, což je sympatické. Poskytuje informace o zdrojích k sebevzdělávání. ZA MĚ PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ. JEDNA Z VELMI KVALITNÍCH PŘEDNÁŠEK, KTERÉ ČLOVĚKU DÁ NĚCO DO ŽIVOTA."
"Hodně nás to inspirovala a založíme dětem účet, aby se začaly samy starat o svoje finance."
Jana
"Veroniko, děkuji za vtáhnutí do tématu „Jak hospodařit - hlavně chytře“.
Víte o čem mluvíte, předáváte drahocenné zkušenosti z vlastní praxe."
Roman Votruba
"V březnu roku 2022 proběhl v naší organizaci seminář pro náhradní rodiče na téma „Děti a peníze – Jak vést děti k finanční zodpovědnosti“. Seminář byl paní Kalátovou veden velmi profesionálně a byl plný praktických rad a tipů, jak se zorientovat ve světě financí a jak své děti vést k finanční zodpovědnosti. Paní lektorka se všem účastníkům velmi věnovala, doporučila k tématu skvělou literaturu a individuálně se zabývala dotazy, se kterými účastníci v průběhu semináře přicházeli. Následně po semináři paní lektorka naší organizaci zaslala další podpůrné materiály k osvětě v tématu.
Děkujeme za skvělé a profesionální vedení a těšíme se na další spolupráci!"
www.cestounecestou.org
"Kurz se mi líbil, poskytl mnoho zajímavých informací a odkazů na vhodné materiály, použitelných pro rozvíjení finanční gramotnosti.""Kurz se mi líbil, poskytl mnoho zajímavých informací a odkazů na vhodné materiály, použitelných pro rozvíjení finanční gramotnosti."
Jana
"Veroniku jsme oslovili v rámci jednoho z našich projektů pro tvorbu videí o finanční gramotnosti pro dospělé. Relativně složité, pro někoho možná i nepříjemné téma, dokázala Veronika podat velmi zajímavou a zábavnou formou. Jsme si jisti, že díky Veronice dokážeme lidem v oblasti financí otevřít oči a naučit je přemýšlet správným způsobem. A to byl přesně náš cíl. Děkujeme."
Lenka Boháčková
projekt Bydlení pro děti
WOMEN FOR WOMEN, o.p.s.

„Líbily se mi praktické příklady a tipy ze života. Brouzdám po podobných webinářích a podcastech už nějakou chvíli a všude se říká, jak jsme národ finančních břídilů, ale už nikdo neřekne, co je tedy správně, která banka za něco stojí, po čem sáhnout, jak poznat kvalitního fin. poradce. Je mi jasné, že těch tipů by mohlo být mnohem více, paní evidentně má spoustu zkušeností, ale i toho mála, co se do tohoto kurzu vešlo, si cením. Děkuji, pěkně se to poslouchalo.“
"Finanční gramotnost bývá nezáživné téma, ale prezentace slovní i obrazem byla poutavá. Hodně typů jak naučit děti hodpodařit a jak si mají získat vztah k penězům."
Hana
"Mám děti ještě relativně malé, ale do budoucna mi webinář přinesl mnoho zajímavých informací, jak nakládat s kapesným, které jsem já osobně v dětství vůbec nedostávala, takže nemám osobní zkušenost, a velmi podnětné byly i informace, jak děti "dostat do světa financí"."
Jana
"Pochopila jsem, že splácet kreditku se nevyplácí a rychle řešila svou situaci. Děkuji za školení a konzultace. Pomoc přišla ve správný čas a ušetřila jsem tak dost peněz."
Dita V.
"Kdybych měla možnost si poslechnout workshop Finanční zralosti před dvaceti lety, mohla jsem se vyvarovat mnoha chybám."
Jiřina P.
"Kurz byl velice přínosný, spousta nových informací doplněných vlastní zkušeností lektorky. Byla jsem v spokojena a kurz předčil mé očekávání."
Dana
"Paní Kalátová byla na kurz velmi dobře připravená, padlo mnoho zajímavých tipů, postřehů, myšlenek k zamyšlení. Mohu jen doporučit."
Věra B.
"Kurz byl zajímavý, poučný a určitě jsem zde nalezla pár tipů, které vyzkouším. Např. zasílání peněz na potřeby dítěte na jeho účet s nutností si tyto potřeby uhradit sám."
Dana
"Byl moc pěkný, věcný, žádná zbytečná omáčka, vzala jsem si z něho mnoho přínosného. Bezvadné bylo doporučení další literatury, hlavně pro děti. Díky!"
B.
"Výborný! Lektorka je milá, vstřícná, se smyslem pro humor, dobrý profesionál s bohatými zkušenostmi z praxe. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí. Byl jsem příjemně překvapen a jsem rád, že jsem se kurzu zúčastnil. Kurz bych doporučil dalším kolegům."
"Učím výchovu k občanství, takže nemám tolik prostoru k využití, ale podělím se o získané poznatky s ostatními kolegy."
"Lektorka nám podala problematiku finanční gramotnosti vyčerpávajícím způsobem, zcela jasně a zřetelně."
"Velmi vysoká úroveň, velká znalost problematiky, příjemný projev. Zvýšit finanční gramotnost žáků a studentů, důležité informace pro život. Velmi přínosný výběr témat, přehledná prezentace."
"Příjemné vystupování, dobře připravená prezentace. Vše je použitelné ve školní praxi."
"Hodnotím jako velmi profesionální. Kurz je přínosem pro moji výuku finanční gramotnosti."
"Paní Veronika byla velmi příjemná a téma pojala zajímavě. Oceňují prolínání teorie případy a příklady a kvízy."

Odebírat newsletter

Nezměškejte žádné novinky a slevy!
Copyright © 2024 Finanční zralost
crossmenuchevron-down
Nákupní košík0
Košík je prázdný!
Pokračovat v nákupu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram