Služby

Jak ochránit své peníze?

Jak minimalizovat poplatky a maximalizovat své zisky?

laptop, workspace, desk-336378.jpg

e-Konzultace

Analýza rodinných financí, analýza smluv a konzultace k potřebnému tématu.

1 hod / 1 000 Kč
on-line, telefon

Analýza smluv

Audit práce finančních poradců a bankéřů. Analýza stávajících i nových smluv připravených finančními poradci/bankéři.

1 hod / 1 500 Kč
on-line, e-mail, telefon
1-smlouvy
banknote, coin, euro-1396351.jpg

Kurzy na míru

Téma přednášky dle vaší potřeby a mé specializace. Individuální nabídka.

cena dohodou
prezenčně/on-line

Nabídka kurzů

Ochraňte své peníze a naučte se plavat ve vodách finančního světa!

Konec znalostní asymetrie mezi vámi a finančními poradci! 

Specializace

Finační vzdělávání

Posílení finanční gramotnosti. Jak minimalizovat poplatky a maximalizovat zisky. Jak se nenechat oblafnout aneb štěstí přeje připraveným.

Příprava na poradce

Sebeobrana při manipulaci finančními poradci a bankéři. Co je důležité vědět a nebát se zeptat svého finančního odborníka! Učení se kritickému myšlení. Jak poznat profesionála.

Rodinné finance

Práce s rodinným rozpočtem. Proč a jak na analýzu finančních klientských potřeb. Jak si nastavit finanční plán.

Rodiče, peníze a děti

Jak vést děti k finanční zodpovědnosti. Kapesné jako prostředek učení se finanční gramotnosti. Jaký produkt zvolit/nezvolit pro své děti a proč. Proč se může dětský účet dostat do mínusu.

Půjčky

Kdy je půjčka radostí a kdy starostí. Jak na bilanci před a při půjčce. Příprava na nástrahy úvěrových produktů. Jaké informace je nutné znát před podpisem úvěrové smlouvy.

Pojištění osob

Jak na vlastní jistoty a bezpečí. Objasnění hierarchie důležitosti jednotlivých druhů pojištění. Nejčastější chyby v pojistkách.

Investice

Principy investičních strategií. Pravidla klientské péče při investování. Nejčastější chyby v investicích.

Penzijko

Výhody a nevýhody penzijního spoření. Základní rozdíly transformovaných fondů a doplňkového penzijního spoření. Kdy se vyplatí změna ze staré smlouvy na novou.

Stavebko

O nejčastějších omylech aneb skutečná znalost produktu. Optimální využití – 8 státních dotací za 6 let a pár dní. Kdy je stavebko (ne)vhodné pro čerpání úvěru.

Důležité materiály ke stažení

Desatero pro jednání s finančním odborníkem

Sebeobrana při manipulaci finančními poradci a bankéři

Rodinný rozpočet a správa domácích výdajů

Další doporučené materiály a dokumenty

POUZE PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE!

  • Karta první pomoci při jednání s poradci
  • Ochrana spotřebitele - pár tipů, když je něco špatně
  • Desatero k dětskému účtu
  • Pravidla klientské péče při investování
  • Dvánáctero k investicím
  • Finanční zralost v praxi - případové studie - pracovní listy finanční gramotnosti

"Veronika dokázala připravit něco, co vystihuje asi nejlépe spojení „informačně výživné“. Její workshop byl nejen zábavný, ale také mne v mnohém překvapil. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o finančním světě a dostala tipy, na co si dát pozor. Zaujala mě část přednášky o optimálním stavebním spoření, a chytrém využívání výhod kreditních karet. Neméně zajímavá byla i část o hierarchii důležitosti pojistného krytí, nad kterými by se mohl znovu zamyslet každý z nás. „Děkuji Veroniko za skvělý seminář a zajímavá doporučení. Získala jsem po letech nový úhel pohledu na to, jak se při změně podmínek a prostředí zajistit a co s penězi."

Eva Bradáčová

Trenérka prodejních dovedností

"Účast na webináři "Rodina a kouzlo finančního světa" jsem nejdřív zvažoval. Nakonec jsem si udělal čas a musím připustit, že prezentace předčila má očekávání. Dobře promyšlený sled informací, příklady a podněty mě navedly se zamyslet nad svou vlastní situací. Nakonec jsem využil analýzy a konzultace k úvěru. Doporučuji se s Veronikou poradit před podpisem jakékoliv smlouvy."

Tomáš Pelikán

Majitel Dejsivino.cz

"Před několika lety jsem pátrala po někom, kdo by mi pomohl udělat pořádek v rodinných financích. Zároveň jsem měla obavy, že mi dotyčný poradce bude jen vnucovat produkty, které pomohou více jemu než mně. Veroniky přehled obsahuje kompletní návod pro ty, kteří se rozhodnou aktivně zlepšit své investice. Mimo jiné dostanete i tipy pro jednání s finančním odborníkem a dokážete pak lépe odhadnout jeho úmysly. Nečekejte a buďte připraveni na aktivní jednání, ověřování informací a učení se novým návykům, které se vyplatí vám i vaší peněžence."

Iva Jančíková

Autorka knihy Pohádky skřítka Penízka

"Veronika Kalátová mě opravdu okouzlila. Líbila se mi nestrojenost, bezprostřednost, styl komunikace, volba výrazových prostředků, bylo to zábavné, milé, doplněné o „historky ze života“ a délka byla naprosto úměrná. Nadšení veliké. Veronika je skvělá lektorka, kéž by moje děti zažily ve škole praktické workshopy s ní.

Velmi se mi to líbilo, přineslo mi to mnoho nových postřehů k tématu. A hlavně mi informace od Veroniky dávaly smysl, dokázala vše zařadit do kontextu. Maximálně se vynasnažím informace a doporučení aplikovat u nás doma."

Eva Kličková

Michaela Vydrová

“Poděkování za profesionální přístup a velmi působivé přednášky v roce 2018 na téma „Finanční gramotnost“, které velmi zaujaly všechny naše pěstounské rodiny. Zároveň děkujeme za následné odborné rady, které vznikly z dotazů jednotlivců.

Těšíme se na přínosnou spolupráci i v nadcházejících letech.”

"Kurz byl hodnotný s velkou škálou rad a produktů pro děti. Nejen o číslech, ale i o fintách rádoby poradců a nebezpečích, kterých se běžný člověk nemá šanci vyvarovat, protože je neví. Pro mne tedy velmi hodnotný kurz, který mohu vřele doporučit."

Tomáš Roud

"Kurz byl hodnotný s velkou škálou rad a produktů pro děti. Nejen o číslech, ale i o fintách rádoby poradců a nebezpečích, kterých se běžný člověk nemá šanci vyvarovat, protože je neví. Pro mne tedy velmi hodnotný kurz, který mohu vřele doporučit."

Marcela Jahodová

"Nejvíc se mi líbila část, jak naučit děti hospodařit, jak je učit zodpovědnosti."

Marie P.

"Zaujalo mě téma o poplatcích hlavně u investic. Navíc vše bylo vysvětlováno pro obyčejné lidi. Seminář byl  užitečný v mnoha směrech."

Jarka B.

"Pochopila jsem, že splácet kreditku se nevyplácí a rychle řešila svou situaci. Děkuji  za školení a konzultace. Pomoc přišla ve správný čas a ušetřila jsem tak dost peněz."

Dita V.

"Jsem se obávala, že to nepochopím, ale Veronika vše vysvětlila jasně a lidsky."

Veronika D.

"Kdybych měla možnost si poslechnout workshop Finanční zralosti před dvaceti lety, mohla jsem se vyvarovat mnoha chybám."

Jiřina P.

"Mi ten šmejd nabídl fond s předplaceným poplatkem. Ještě že ten návrh viděla paní Kalátová. Moc děkuji za analýzu smluv."

Alena B.

Shopping Cart